Vitajte na oficiálnej stránke
Recenzia – Biokúpalisko Sninské rybníky

Recenzia – Biokúpalisko Sninské rybníky

V posledných dňoch síce počasie vyzerá ako paródia na leto než ako leto, no rozhodli sme sa s mamčou a sestrami, že by sme šli k vode. Najprv sme sa nevedeli rozhodnúť medzi Vodným svetom Svidník a Biokúpaliskom Sninské rybníky, ale napokon vyhrali rybníky. Chodili sme tam aj minulé leto  a bolo nám tam super.

Sninské rybníky sú pre nás výnimočné tým, že sú jediným biokúpaliskom v širokom okolí. To znamená žiaden chlór a žiadne obavy, že budete mať suchú pokožku, alebo že Vás pri ponorení budú štípať očiská. I keď niektorí sa sťažujú na to, že voda nie je priezračne čistá, nám to nevadí lebo vieme, že je to prírodné kúpalisko a teda voda nie je chemicky upravovaná.

Ďalším plusom je umelý trávnik, na ktorom nehrozí, že ak si ľahnete, bude Vás škriabať tráv a budete si musieť rozložiť tri vrstvy deky, aby ste si vôbec mohli ľahnúť. A samozrejme, je tu rozdiel od iných kúpalísk koopec mesta na slnenie. A to nie len na umelom trávniku, ale aj na klasickom obyčajnom trávniku, aký máte doma na dvore.

Ďalším plusom, ktorý súvisí s tým predchádzajúcim je óóóbrovský areál. Naozaj sa máte kam ísť prejsť, ak nechcete len nehybne ležať na deke alebo osuške.

Pre decká je tu asi 45678 rôznych preliezok, hojdačiek, skákacích hradov a podobných  miest, kde sa môžu vyblázniť a vy sa ich tak môžete tak aspoň na hodinku zbaviť. To samozrejme neznamená nechať ich bez dozoru, ak nechcete rovno s kúpaliska utekať na chirurgiu .

Možností  na občerstvenie je tu tiež požehnane. Bufety ponúkajú nie len rôzne fast – foodové vecičky a pivo alebo kofolu , ale aj šaláty či obedové menu. Samozrejmosťou je zmrzlina, káva. Nám učarovali zmrzlinové guľôčky Ice and go v baseballovej čiapke. Na výber je niekoľko príchutí a je to naozaj chutné.

Samozrejme, nezabudla som ani na bazény. Jeden je detský v ktorom je šmykľavka a hojdačka a ktorý bol pre nás ideálny na slnenie a otužovanie sa. Potom je to klasický bazén pre “neplavcov” a napokon cez mostík bazén pre plavcov, do ktorého som sa neodvážila skočiť, aj keď viem plávať. Bezpečnosť nadovšetko.

Volejbal, stolný tenis, vodný futbal alebo obrovský šach. Aj to všetko tam na Vás čaká, aby ste zažili krásny “bio” deň. A nechýba ani tobogán a šmykľavky do vody pre väčšie deti.

Jediným problémom bolo parkovanie, ale pri takom návale sa ani nečudujem. Mňa osobne Sninské rybníky očarili a už teraz viem, že sa tam ešte určite vrátim.

Zdroj: http://madebyveronicka.blogspot.sk/2014/07/recenzia-biokupalisko-sninske-rybniky.html