Vitajte na oficiálnej stránke
LEGENDARIUM

LEGENDARIUM

Svet legiend, povestí a ich hrdinov v súčasnej modernej dobe. To je Legendarium! Jedinečný projekt, ktorý prostredníctvom multimediálnej hry, albumu s nálepkami a CD s rozprávkovými legendami predstaví Prešovský kraj ako nikdy doteraz.

Medzilaborce, Bardejov, Stará Ľubovňa, Tatry, Prešov, Sabinov, Kežmarok, Snina, Levoča a Červený Kláštor (Pieniny). Týchto desať lokalít s ich okolím sa prostredníctvom legiend dostalo do hry Legendarium, na nálepky do zberateľského albumu a na CD s legendami. Legendárni hrdinovia predstavia cez svoje dobrodružstvá zaujímavé miesta týchto lokalít.

Súťažiaci zbierajú nálepky z desiatich lokalít Legendaria do albumu. Každá nálepka má dve časti – obrázok, ktorý si deti môžu nalepiť na príslušnú stranu o legende a kontrolný ústrižok, ktorý zašlú do súťaže. V hre sú tablety, pobyty v hoteloch a penziónoch, vstupenky do aquaparkov a mnoho iných cien. Už za tri nálepky získa majiteľ albumu originálne CD Legendarium.

1. Albumy si je možné kúpiť za cenu 1 € na 19 predajných miestach (ich počet sa bude zvyšovať, albumy budú v predaji aj na letných jarmokoch v mestách Prešovského kraja).

2. 5000 kusov albumov bolo rozdaných školákom v ZŠ Prešovského kraja.

3. Nálepku dostane návštevník zariadenia, ktorý sa preukáže vlastným albumom. Nálepky sú zdarma a sú dostupné v 12 zariadeniach, na týchto miestach je samozrejme možné aj zakúpiť si album:

Čert Fras: Miniskanzen Medzilaborce – Mierová ul. (pri amfiteátri), Medzilaborce
Barbora: Šarišské múzeum Bardejov – Radničné nám. 48, Bardejov
Móric Beňovský: Hrad Ľubovňa – Zámocká 22, Stará Ľubovňa
Kikimora: TIK Starý Smokovec – Starý Smokovec 23
Informačné centrum TANAP-u Štrbské Pleso – Poštová 6, Štrbské Pleso
Pastier Michal: NKP Solivar Prešov – Zborovská 2/A, Prešov
Lanové centrum Outdoor park – Tomášikova 60, Prešov
Statočná Sabína: Mestské kúpalisko Sabinov – Levočská 1, Sabinov
Čierna pani: Kežmarský hrad – Hradné námestie 42, Kežmarok
Čert Belzebub: Biokúpalisko Sninské rybníky– Rybnická 3951, Snina
Biela pani Júlia: Spišské múzeum – Nám. Majstra Pavla 2, Levoča
Mních Cyprián: Múzeum Červený Kláštor – Pod lipami 20, Červený Kláštor

4. Na miesta s nálepkami upozornia návštevníkov aj fotopostavy hrdinov Legendaria. Vaše fotografie s postavičkami môžete zasielať na FB stránku Legendarium Severovýchod Slovenska.

5. Súťaž prebieha od 15. júna do 15. septembra 2015. Žrebovanie sa uskutoční pod dohľadom notára. Odovzdávanie cien sa uskutoční na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu 26. septembra v Levoči. Výhercovia budú o výhre informovaní prostredníctvom kontaktov, ktoré uvedú na stránke s kontrolnými ústrižkami, ktorú zašlú do súťaže.

Zdroj: http://www.severovychod.sk/aktuality/legendarium-hra-album-a-cd-ake-su-pravidla/